Warren Buffett

Warren Buffett je veľmi úspešný investor a jeho tipy na investovanie sú prekvapivo dostupné. Väčšina jeho metód je jednoduchá, nekomplikovaná a nadčasová. Tu sú niektoré z najlepších tipov od Buffetta ako zarobiť peniaze.

Požičiavať múdro. Buffett varuje pred nadmerným pôžičkám. Dlh z kreditných kariet alebo zbytočné úvery vás môžu rýchlo dostať do mnohých finančných problémov. Videl som viac ľudí, ktorí zlyhali kvôli alkoholu. Skutočne v tejto oblasti nepotrebujete pôžičky. Ak ste šikovný, urobíte veľa peňazí bez toho, aby ste si vypožičali. Súčasne nemusíte úplne vylúčiť vypožičiavanie. Niektorí odborníci klasifikujú požičiavanie peňazí ako „dobrý dlh“ a „zlý dlh“. Dobrý dlh je rozumný spôsob, ako investovať do vašej budúcnosti. Ponecháva vás na lepšom mieste, dlhodobo a v ideálnom prípade by nemal mať negatívny vplyv na vaše financie. Patria sem napríklad hypotekárne alebo študentské pôžičky. Majte na pamäti – povedal som ideálne (rasatura liscia).

Zlý dlh, na druhej strane, ako je celkom zrejmé a neodmysliteľne, nie je investíciou. Nesprávny dlh odčerpáva vaše financie a nemá vyhliadky na budúci rast. Pôžička na nákup veľkoplošného televízneho prijímača je pravdepodobne zlý dlh. Ak chcete požičať peniaze, uistite sa, že ide o investíciu.

Ak chcete ukladať peniaze a stanovíte si túto prioritu, pozrite sa, ako rozpočet. Neukladajte to, čo zostalo po výdaji; miňte to, čo zostalo po uložení. Môže to byť jednoduchá lekcia, ktorú veľa ľudí zabúda. Povedzme, že máte dostatok mesačného príjmu na pokrytie svojich základných potrieb a chcete začať šetriť. Rozpočet pre vaše potreby a účty je pevný, potom môžete zistiť, koľko chcete ušetriť. Čokoľvek vám zostane, môžete minúť na výdavky.

Najskôr zaplatíte účty ako automatický spôsob, ako uprednostniť vaše úspory. K tomu môžete nastaviť automatické mesačné vklady na váš sporiaci účet. A premýšľajte o vašich úsporách a investíciách ako mesačný účet, ak to pomôže. Nepodceňujte svoje návyky. Mnoho ľudí podceňuje zlé návyky, ktoré môžu nakoniec stáť veľa peňazí. Reťazce zvyku sú príliš ľahké na to, aby sme ich zmenili skôr, než kým nie sú príliš ťažké na to, aby sa prelomili. Veľa osobných financií je o myslení. Ak to prijmete, pomôžete vám to zablokovať tie zlé návyky predtým, než sa vám vymknú z ruky.

Pochopte svoju náladu, odmenu a rutinu. Rozdeľte výplatnú pásku na výplatný cyklus. Je to jednoduchšie povedané, než aby sme to urobili. Keď žijete v tomto cykle, môže byť ťažké nájsť čas a prostriedky na to, aby ste urobili krok späť a riešili svoje finančné problémy v ich jadre. Ale snažiť sa vylepšiť následky vašich problémov, a nie ich príčinu, môže udržať cyklus. Zatiaľ čo finančná náplasť vás môže z dlhodobého hľadiska dostať z problémov, skoro vás nastaví na zlyhanie (rasoio sicurezza).

Na druhej strane, čo by bolo považované za zmenu? Tu je to, o čom sme hovorili. Pozrite sa na pravidelné výdavky, ktoré môžete orezať. Prehodnoťte svoje potreby a zoznámte sa s niektorými základnými zručnosťami, ktoré môžete riešiť sami. Niektorí z vás už môžu robiť všetko a cítia, že sú v cykle. A je pravdepodobne potrebné väčšie riešenie, ktoré presahuje rámec tohto článku. Ale ak môžete nájsť spôsob ako uniknúť, môže to trvať trochu dlhšia a budete potrebovať veľa úsilia, ale stojí to za to.