Peniaze a sviatky

Keď nakupujete so zoznamom, je ľahšie nájsť to, čo potrebujete a chcete, rovnako ako dodržiavať svoj rozpočet. Predtým, ako nakupujete darčeky, nastavte si rozpočet na to, čo si môžete dovoliť minúť a potom už musíte len zaznamenať to, čo ste si kúpili, koľko ste minuli a kde stojíte vo vzťahu k vášmu každoročnému rozpočtu na darčeky mejor secador de pelo profesional.

Kupovanie darčekov a všeobecne obdobie sviatkov je pre váš rozpočet poriadnou skúškou, rovnako ako vyhýbanie sa nadmerným výdavkom! Tu jednoducho môžete použiť plánovač darčekov. Vytlačte si niekoľko kópií a použite jednu stránku na narodeninové darčeky, ktoré kupujete každý rok pre rodinu a priateľov a niekoľko stránok pre všetky vaše sviatky a vianočné darčeky. Výberom toho, čo a komu chcete kúpiť, nápady na to, čo chcete kúpiť, koľko ste minuli a čo ste urobili s darom potom, ako ste si ho kúpili, budete držať krok s nákupom a vyhnete sa nakupovaniu toho, čo skutočne potrebujete.

Väčšina ľudí skončí aspoň s určitými pohľadávkami. Použitie darčekového plánovača je jedna vec, ktorú môžete urobiť, aby ste si pomohli vyhnúť sa dlhu z kreditnej karty. Podľa nedávneho prieskumu, viac ako polovica sledovaných ľudí, 65%, uviedlo, že nešetria predtým, než si urobia dovolenku. Navyše, 14% ľudí v tom istom prieskume uviedlo, že nakupuje darčeky a dovolenkuje len v októbri, novembri a decembri.

Zatiaľ čo je lepšie začať šetriť neskôr ako vôbec, šetrenie uprostred nákupu môže byť príliš málo a príliš neskoro. Namiesto toho, aby ste sa spoliehali na úver, aby si ste si mohli dovoliť vaše výdavky na sviatky, využite lekciu z našich článkov a vytvorte si plán, ktorý bude udržiavať vašu prázdninovú sezónu cenovo dostupnú.

Nijaká metóda nefunguje pre každého a v závislosti od toho, či ste začali vytvárať úsporné a rozpočtové plány na sviatky alebo nie, každý nasledujúci bod vám poskytne praktické tipy!

1. Ako ušetriť 465 eur za jeden mesiac

Takže tu je výzva, ak sa rozhodnete ju prijať … Len za 30 dní ušetríte 465 eur a zaplatíte za prázdninové zábavy v hotovosti.

2. 8-týždňový plán výdavkov na sviatky

Hoci by mohlo byť príliš neskoro ušetriť na to, čo chcete kúpiť počas prázdnin, nie je príliš neskoro, aby ste vynaložili plán výdavkov na to, aby ste sa dostali cez sviatky a aby ste boli chránení pred januárovým dlhom.

3. Tajomstvo ako sa vyhnúť dlhu pod stromček

Aj keď potrebujete použiť kredit na zaplatenie niektorých výdavkov cez sviatky, existujú tipy a triky, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa pocitu byť ako lakomec.

4. Už len 12 týždňov

Nemohla som uveriť tomu, čo mi hovoria moji priatelia! Bola som šokovaná, že sa to môže stať znova tak skoro. Je to ako keby to bolo včera, spomínam si na posledný raz, keď očakávali darčeky.

5. Nastavte si ciele a nájdite spôsoby, ako prísť k hotovosti

Ak ste nikdy neušetrili veľké sumy las mejores planchas de pelo profesionales, aby ste mohli zaplatiť za niečo bez toho, aby ste sa dostali do dlhu, tento článok je plný tipov a nápadov na začatie plánovania a šetrenia.

6. Stojí za to nakupovať v okolitých štátoch, aby sa dostali dobrú cenu?

Rakúsky maloobchodníci stále viac uľahčujú slovenským spotrebiteľom nakupovať bez toho, aby ste opustili krajinu, fyzicky alebo prakticky. Niektorí ľudia začnú plánovať na Vianoce v júli, čo je nereálne. Stačí ak začnete teraz.